Sukienki XS

Karnawałowe bale zbliżają się wielkimi krokami i każda pani, która się wybiera na takie przyjęcie już od dawna zastanawia się, co powinna na siebie założyć na taką okazję. Niejedna ma już za sobą pierwsze wycieczki do sklepów w poszukiwaniu odpowiedniej kreacji. I chociaż każdemu wydaje się, że osobie szczupłej i niskiej nie jest trudno znaleźć wyjątkową sukienkę na tą okazję, jednak panie o filigranowej figurze stanowczo temu zaprzeczą, bo tylko one wiedzą, że bywają rozmiary tak małe, których się po prostu nie produkuje.

Niejednokrotnie zdarza się, że wszystkie osoby, które noszą rozmiar XS, zmuszone są do szycia wymarzonej sukienki u krawcowej, ponieważ producenci odzieży stawiają głównie na standardowe rozmiary i pomijają te wyjątkowo duże, a także te małe, ponieważ mogłyby one nie zostać sprzedane. Dobrym pomysłem dla pań o niestandardowych rozmiarach jest posiadanie zaprzyjaźnionego właściciela sklepu, który po wcześniejszej konsultacji, specjalnie dla nas zamówi sukienkę, którą sobie zamówimy. Nie zawsze się to może udać, a czasami może się okazać dosyć kosztowne, więc niektóre osoby są zmuszone do wybierania pośród tego, co jest ogólnie dostępne na sklepowych półkach.

Jednak znalezienie właściwego rozmiaru to nie jest cały problem. Innym dylematem okazuje się właściwe dopasowanie kroju i fasonu sukienki do naszej figury. Przecież w długiej, sięgającej podłogi sukience, niska i szczupła kobieta będzie się wydawać jeszcze mniejsza, a w zbyt króciutkiej spódniczce można ją łatwo pomylić z małą dziewczynką. Zbyt obcisły strój zanadto podkreśli szczupłą figurę, dlatego trzeba się zdecydować na sukienkę, która optycznie uwypukli wszelkie krągłości i wydobędzie z naszej sylwetki cały seksapil i kobiecość. W bardzo szerokiej kreacji, szczupła pani będzie wydawać się przytłoczona i groteskowa. A nadmiar świecących ozdób może sprawić, że niejeden spojrzy na nas, jak na młodziutką nastolatkę, a nie jak na dojrzałą kobietę.

Dlatego też idąc na bal sylwestrowy, pani o rozmiarze XS powinna szczególnie zwrócić uwagę na swój strój, aby z żadnej strony nie przesadzić zarówno z długością jak i kolorystyką, która powinna być jasna i pogodna, ale niezbyt jaskrawa.
Idealnym rozwiązaniem dla drobniutkiej kobietki jest założenie szpilek na wysokim obcasie, które wydłużą sylwetkę i dodadzą jej kobiecości oraz seksapilu.